Ing. Štěpán Moravčík

Ing. Štěpán Moravčík

Obchodní vedoucí

606 036 306

stepan.moravcik@vasebudoucnost.cz

Působím na pobočkách:

Beroun

Pod Kaplankou 483
266 01 Beroun
Tel.: 606 036 306
E-mail: beroun@vasebudoucnost.cz

zobrazit pobočku


Praha

Pobřežní 46
186 00, Praha 8
Tel.: 776 749 771
E-mail: praha@vasebudoucnost.cz

zobrazit pobočku


Proč jsi se rozhodl/a podnikat v oboru finančního poradenství?

Finanční poradenství má dle mého názoru zatím ještě nevyužitý potenciál. Je to díky tomu, že služba má velkou přidanou hodnotu pro klienta. Navíc jsou si tradiční finanční instituce čím dál tím více vědomy, že obsluhovat klienty přes síť poboček není efektivní. V neposlední řadě v tomto oboru mohu uplatnit svoje vzdělání a zkušenosti.

Co jsi dělal/a před začátkem spolupráce a proč jsi se rozhodl/a spolupracovat právě s týmem Vašebudoucnost.cz?

15 let jsem „budoval kariéru“ v rámci různých korporací nebo pro korporace pracoval externě. Začínal jsem v oblasti IT, postupně jsem se přesouval více na stranu byznysu, kde jsem vedl komplexní projekty. Tým Vašebudoucnost.cz mě přesvědčil svým profesionálním, odpovědným a poctivým přístupem ve všech oblastech své činnosti. Ať už se jedná o práci s klienty, s partnerskými společnostmi nebo přístupem ke svým spolupracovníkům. Mohu srovnávat s prostředím velkých firem a musím říci, že většina z nich by si měla udělat u nás stáž, aby viděli, jak se to má správně dělat:-)

Čeho chceš ve své kariéře dosáhnout?

Mým dlouhodobým cílem je mít tým, který poskytuje profesionální službu finančního poradenství v menších městech jako je např. Beroun, kde jsem si založil svoji kancelář a kde bydlím. Potvrdilo se mi, že když člověk dělá svojí práci s odbornou péčí, poctivě a ve prospěch klienta, je to na současném finančním trhu skvělý způsob, jak být úspěšný. A tuto možnost bych rád poskytl lidem, kteří v tomto oboru, a hlavně způsobu podnikání a spolupráce, vidí příležitost pro sebe a pro své okolí.

Jakými zásadami a hodnotami se řídíš při jednání s klienty?

Být vždy dobře připravený, umět naslouchat, být upřímný a poctivý. Stát na straně klienta, i když to třeba pro mě momentálně neznamená konkrétní odměnu (provizi). V dlouhodobém horizontu se mi to vždy vrátí, protože klient ví, že se na mě může spolehnout. Důvěra znamená doporučení mé služby někomu dalšímu.

 Co doporučíš novým spolupracovníkům?

S jedním mým kamarádem, který je velmi úspěšným podnikatelem a kterého v mnoha ohledech beru jako svůj vzor, jsme se shodli na třech hlavních atributech úspěšného podnikatele:

  1. být trpělivý, tj. vytrvat dlouhodobě ve své činnosti i když se občas nedaří,
  2. mít „gule“, tj. mít odvahu a nebát se jít si za svou pravdou, vizí, přesvědčením i když člověk musí občas vystoupit z komfortní zóny nebo když mi okolí říká, že „to nejde“,
  3. mít touhu, tj. mít svoji vizi, vnitřní přesvědčení o tom, co dělám, něco, co mi pomůže v každé chvíli odpovědět na otázku „proč tohle sakra dělám…“.

Čeho si na své práci nejvíc vážíš?

Na své práci si nejvíce vážím toho, že mám možnost spolupracovat s lidmi, kteří jsou skvělí po lidské i profesionální stránce. Navíc mám možnost si sám vymyslet a realizovat svoji vizi, která se mi stala touhou.

Kde bereš jistotu, že budeš mít práci i za 5 let?

Lidé vždycky potřebovali, potřebují a budou potřebovat peníze. Ať už získat nebo ušetřit. Je jedno, jestli je konjuktura nebo recese, vždy je potřeba se o peníze dobře postarat. Navíc jsou finanční produkty stále velmi složité a není jednoduché jim porozumět, takže mít k ruce člověka, na kterého se mohu v oblasti financí spolehnout, bude vždy potřeba.

 Na co jsi ve své práci nejvíc pyšný/á? Kolik jsi klientovi svým poradenstvím vydělal/ušetřil a jak?

Mám vždy velkou radost, když pro klienta vymyslím něco, s čím vůbec nepočítal. Získáme financování nemovitosti po tom, co ve třech bankách neuspěl. Optimalizací ušetříme na finančních produktech tolik peněz, že si klient může dovolit jednu roční dovolenou navíc. Nebo i to, že umožním lidem podnikat, zažít pocit uznání od klientů nebo kolegů. A hlavně jim pomoci si vymyslet a zrealizovat si svojí vlastní touhu. To mě fakt baví.

————————————————————————————————————————————————————————–
Registrace ČNB:
PPZ: 229394PPZ
VZ: Ano
VZ+: Ano
VZsú: Ano
IČO: 61022411
Samostatný podnikatel vykonávající svoji činnost na základě smlouvy o obchodním zastoupení uzavřené se společností OVB Allfinanz, a.s.

 

 

 

reference

Prozatím nebyla žádná reference přidána.